Nikdy neváhej s tím, co chceš udělat.
V budoucnu totiž může přijít den, kdy budou všechny tvoje šance pryč.

Část sedmá: Oběť přátelství a lásky

10. února 2018 v 17:00 | Anielik |  Cesta za kamenem mudrců
Latina mě ani Mattovi nedělala problém, vzhledem k tomu, že jsme se ji učili už od prvního ročníku jako součást latinského kroužku. Takže přeložit knihu bylo vcelku snadné.


"Quid tu accidere subiciam es tu quae fatum vocatur, ut nihil supra." Tedy"Jsi tím, co se může stát, jsi tím, co se může odevzdat, jsi tím, čemu se říká osud, už nic nebude tak, jako dosud." Přečetla jsem, načež to Matt přeložil. "Co tím asi myslí?" hleděla jsem na Matta a poté se ohlédla na Pentagram.
Sešla jsem dolů po schůdkách a zastavila se na kraji pentagramu, všechny čáry byly propojené, dokonce i s kruhem uprostřed pentagramu. Byly to malinká korýtka, rýhy. Na krajích byly tři oválná místa, tam měly přijít nejspíš kameny. Naznačila jsem, aby mi je Matt podal.
"Tady máš, ale buď opatrná." Řekl mi, když mi je podával a já postupně obešla pentagram, kam jsem zasadila tři kameny.
Ozvalo se cvaknutí a kameny vytvořily trojúhelník. Objevila se neviditelná stěna a já se nemohla dostat ven. "Anilko!" zvolal Matt a snažil se dostat ke mně, ačkoliv neměl tolik síly, vrhl se k Pentagramu.
"Matte ne, vím, o co tu jde. Musí se jeden z nás obětovat. Do téhle situace jsem nás dostala já a nesu za ní plnou zodpovědnost. Musím." Hleděla jsem na něj rozhodně a s lítostí v očích ho sledovala. V jeho očích se tvořily slzy. Ale nekanuly po tváři. "Ne, to nemůže být pravda." Zhluboka se nadechl.
Sledoval mě a natáhl mým směrem ruku. V jeho tváři se zračila bolest. "Musím obětovat sovu krev a zemřít." Pronesla jsem nakonec a v tu chvíli se mi v ruce objevila dýka s bílou rukojetí. Rukojeť byla vyřezávána z bílého dřeva ve stejném stylu jako brána, která sem vedla, s runami kolem dokola.
Matthew mě jen mlčky sledoval a nebyl schopen pohybu. Otočila jsem se a došla do kruhu uprostřed. Měla jsem toho tolik na srdci, ale neměla jsem odvahu to říci, bála jsem se, co by řekl on.
Stoupla jsem si tedy mlčky doprostřed kruhu a hluboce se uklonila. Následně jsem vzala dýku a hůlkou ji zvedla před sebe. Levitovala přede mnou přímo naproti srdci. "Sbohem." Špitla jsem tiše a natáhla ruku k Mattovi, z očí mi kanuly slzy. V tom se dýka dala do pohybu a zabodla se mi do srdce. Krev se začala prodírat cestičkami v zemi a postupně zaplnila všechny rýhy, ale jen rýhy, nic jiného. Objevilo se prudké světlo a já se zhroutila v bezvědomí k zemi.
Tři kameny zmizely a krev se slila v jedno místo, kde se objevil onen bájný předmět, Kámen mudrců.
Mattovi to ale bylo jedno, jakmile to šlo, rozeběhl se ke mně a uchopil mě do náruče. "Ty nemůžeš být mrtvá, notak." Kanuly mu slzy po tváři. "Anilko, probuď se." Slzy padaly na zkrvavený hábit. Odhrnul mi mé černé, dlouhé vlasy, zacuchané krví, z tváře a přitisknul mě k sobě. "Nemůžeš umřít nadarmo." Šeptl mi v slzách do vlasů a sáhl po Kameni mudrců.
V tu chvíli mne vzal do náruče a zablesklo se, to jak se přemístil. Jen málo studentů jeho věku toto umělo, jeho to naučil otec, chtěl, aby toho uměl co nejvíce. Někdy mu to mohlo zachránit život.
Objevili jsme se pod stromem, u kterého Matt studoval lektvary, sedl si se mnou do trávy a stále mne držel v náručí. "Tolik jsem Ti toho nestihl říct." Plakal a tiskl mě k sobě. "Že jsi ta nejkrásnější, nejmilejší, nejlepší osoba s krásnýma očima a tím nejkrásnějším úsměvem. To, že Tě miluju. A ani před smrtí jsem nebyl schopen Ti to říci." Šeptal mi tiše do vlasů a nakonec mne pohladil po tváři a políbil. "Miluju Tě, Anilko a vždy budu!" zapřísahal a slzami mi zmáčel tvář.
"Vždycky jsem Tě miloval a nedal Ti to najevo, jen jsem na Tebe házel mou vinu, mé starosti a věnoval se raději učení, než Tobě, odpusť mi to, jestli můžeš, odpusť mi to všechno…" rozplakal se Matthew a už dále nebyl schopen slova, jen mě držel v náručí a plakal.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stories-of-a-chaotic-mind stories-of-a-chaotic-mind | Web | 15. února 2018 v 12:23 | Reagovat

Úžasný w.w

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama