Nikdy neváhej s tím, co chceš udělat.
V budoucnu totiž může přijít den, kdy budou všechny tvoje šance pryč.

Část pátá: Vědění je síla

3. února 2018 v 16:51 | Anielik |  Cesta za kamenem mudrců
"No paráda, co teď?" podíval se na mě Matt se zdviženým obočím. "Nevím, ale říkal, že máme jít ke dveřím na konci chodby, takže bychom už nejspíš měli vyrazit, ne?" opáčila jsem a pokrčila rameny, načež jsem se vydala ke konci chodby, ve které stále hlasitě odfukoval drak. Matt se na mě jen podíval kritickým pohledem. "Víš, jak to dopadlo, když jsme se vrhli do prvních, velkých dveří…" poznamenal tiše, při čemž jsem se zasekla a otočila se k němu. "Ale jinudy se odtud nedostaneme, musíme dál." Pronesla jsem se značnou lítostí ve tváři a vydala se pomalu ke dveřím, ovšem už více sklesle, než předtím.

"Notak, Anilko, promiň, já to tak nemyslel." Zavolal za mnou omluvně Matt a vydal se také na druhý konec chodby. V tu chvíli jsem jej zřejmě nezaslechla a pokračovala jsem dál. Zastavila jsem se před dveřmi a počkala na Matthewa. "Můžeš otevřít dveře, když mi nevěříš." Pronesla jsem jeho směrem, když dorazil za mnou.
"Anilko, tohle jsem," odmlčel se a hledal ta správná slova "nechtěl. Promiň." Řekl nakonec prostě a pohladil mě po vlasech. "Teď už je to jedno. Buď tu zůstaneme navždy, nebo otevřeme ty dveře a půjdeme dál." Odvětila jsem stroze a čekala, co bude dělat. Jen tiše přikývl se zármutkem v obličeji a otevřel dveře. Za nimi byla jen temná chodba, o mnoho nižší a užší, než předchozí místnosti. Byla zde cítit vlhkost, všude.
"Lumos!" prohlásila jsem, když jsem vyndala hůlku. Kupodivu se rozsvítila. Moc Sfingy sem tedy zřejmě nesahala. Vkročili jsme do chodby připraveni jít dál. Dveře se za námi zaklaply a chodbou se prohnal vítr.
Pod dopadem paprsků šly zahlédnout pouze šedé, vlhké zdi. Pavučiny a… "Pavučiny?" pohlédla jsem zděšeně na Matta. "Jsou veliké, musí tu být někde pavouci!" v tu chvíli jsem začala panikařit, nesnášela jsem pavouky. Mathew nikdy můj strach z pavouků nemohl pochopit. Já se ale pavouků spíše štítila, než bála.
Vydali jsme se tedy vpřed. Začala se rozšiřovat, strop se vzdaloval a chodba rozšiřovala. Nakonec byla dvakrát tak veliká. To jsme ale neměli čas sledovat, museli jsme jít dál a nevěděli jsme, co nás čeká. V tom jsme ale něco zaslechli. Zvuky chlupatých nohou. Jako kdyby to byli "Pavouci!" vypískla jsem a schovala se za Matta křečovitě svírajíce obě oči, abych je neviděla. "Arania exuma!" křikl Matt a pavouci padli k zemi.
"Hele, podívej." Pronesl najednou klidně Matt a naznačil před sebe, kde se na zemi zablýskl černý, hladký, drahý kámen. "Co to je?" podíval se na mě. "Netuším, ale asi bychom to měli vzít s sebou, nemyslíš?" "Nevím, možná máš pravdu." Odvětil a sebral kámen ze země, při čemž jej strčil do kapsy. Nemohli jsme ovšem ztrácet čas a museli jsme jít dále.
Další na řadě byly plameny. Vysoký planoucí keř, na kterém seděl Salamandr. V ohni se zablýsklo několik maličkých úlomků rudého kamene.
"Toto je tedy cílem, sesbírat několik kamenů po cestě, kterou půjdeme." Otočil se na mě Matt, já jen tiše kývla. "Jaké kouzlo ale máme použít na Salamandra? Rukou do ohně sáhnout nemůžeme." Odvětila jsem a hleděla na něj s naději, že na něco přijde. Taky, že přišel. "Jednou jsem o tom něco četl, myslím, že nějaké mrazící, na G mám ten dojem. Gl-, Gle-, Glu-, Gla-…" zkoušel různé možnosti, než si konečně vzpomněl.
"Glacius! To je ono!" křikl vítězoslavně a natáhl ruku s hůlkou k Salamandrovi. "Glacius!". V tu chvíli plameny uhasly a Salamandr se zhroutil k zemi v bezvědomí, museli jsme ale rychle jednat, než se probere. Nemohli jsme ho nechat umřít. Vzali jsme tedy kousky a utíkali dál. Když už jsme byli z dohledu, položili jsme je vedle sebe na zem. "Reparo!" mávl Matt hůlkou na kousky, zatímco já jsem mu svítila. Kámen se dal dohromady a nebylo ani poznat, že byl někdy rozdělen na kousky.
I tento kámen dal do kapsy, museli jsme ještě pořád jít dál. Cíl byl daleko, neznámo jak daleko, ale někde v dálce tam byl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama