Nikdy neváhej s tím, co chceš udělat.
V budoucnu totiž může přijít den, kdy budou všechny tvoje šance pryč.

Umění mlčet

29. srpna 2017 v 23:47 | Anielik |  Spontánní kecy
Nemůžu říct, ž bych si tuhle změnu přála - nepřála. Sama sobě se hnusím. Přála jsem si vždy vyrůstat podle jistého rodinného kodexu. Nepít, nekouřit, žádné piercingy ani tetování, a neodsuzovat lidi podle toho, jak vypadají, ale podle toho, jak se chovají. Být milá a přátelská ke všem, ale také se umět bránit.


Nesnáším to, co se ze mě postupem času stalo. Ve většině z toho se nevidím. Nejradši bych se neviděla vůbec. Moje práce mě naučila se usmívat, ačkoliv mi do smíchu není, mluvit, ačkoliv mi do řeči není, ale na druhé straně mě to vše snadno dožene k slzám, do kouta.
Posledních pár měsíců bylo těžkých. Můj kamarád si sáhl na život. Nikdo by to do něj neřekl. Viděla jsem ho dva dny před tím, než to udělal a stále tomu nemohu uvěřit. Stále si říkám, co jsem v té chvíli mohla říci a udělat jinak. Ale to je právě ono, když už člověk, který je veselý a aktivní, si sáhne na život, jen ztěží si představíte tu bolest a zármutek, pod jakým to musel udělat. Dlouho jsem si říkala, kde mám tu hranici já, až jsem ji nedávno zjistila.
Když mě opustil bývalý přítel. Bylo to k zbláznení, mezi čtyřmi stěnami, měla jsem úraz hlavy, takže jsem byla zavřená sama v bytě, mezi čtyřma stěnama a bláznila a bláznila, až mě napadaly nejčernější myšlenky, chyběl občas už jen krůček. Dělala jsem nejrůznější věci pro to, aby se mi ulevilo, ale nebudu lhát - jedné osobě vděčím za život.
Poté, co nás opustil kamarád, mě opustil i další přítel, během jednoho půl roku, věci se začaly kazit, je jedno, jestli jsem si našla úspěšně novou práci a jestli jsem ve své práci dobrá a úspěšná.
Vztahy se začaly hroutit. Někdy vás některé situace zasáhnou, že změníte pohled na svět, najednou nevíte, jestli se máte a můžete vůbec někomu svěřitm jestli na tom někomu vůbec záleží, jestli vůbec to někoho zajímá. Mnoho práce a každá další maličkost dohromady už vás tedy zasáhnou snadno.
Občas navenek žijete, ale uvnitř už umíráte, nebo jste skoro mrtví. Berou vás mdloby, bolí vás každý nádech a výdech dvakrát tolik, každý pohyb, každá vteřina života. Jen těžko hledáte motivaci a smysl.
Vše, co někdy přeci jen chcete, je maličkost, aby se alespoň někdo pozastavil a nehledě na to, jak moc hluboko v depresi jste a jak moc nepříjemní a uštěpační jste, aby i za tím vším nepříjemným chováním hledal důvod a zastavil se, jestli se něco neděje. Aby se jeden člověk zastavil a choval se k vám chvíli jako ke člověku, uvnitř kterého se může skrývat cokoliv, zkrátka pomoci, povzbudit, vlídné gesto, slovo...
Děláte věci, které vás mrzí, ale možná občas jen podvědomá obrana, abyste se nezhroutili a nezpanikařili, nerozbrečeli se na místě, neschopni pohybu či slova.
Neumím většinou mluvit o věcech ve stylu, v jaké je cítím, vždy je to zaonačeno tak, abych nepropukla v slzy, paniku, nezhroutila se, nicméně svůj účel to splní. Ale je pro mě těžké mluvit o věcech tak, jak doopravdy jsou. Občas mi dělá problém i vůbe co věcech mluvit, radši je píšu.
Ale pokud na vás vše špatné za delší dobu dopadne, je toho opravdu někdy moc a uvnitř skutečně umíráte. V tu chvíli raději mlčíte, nic neříkáte a buď děláte, že je vše v pořádku, hrajete úsměv a vše okolo, nebo se jen snažíte každý další ráno těžko vstát a přežít.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chikulín Chikulín | Web | 29. srpna 2017 v 23:57 | Reagovat

Je to jen těžké období... neboj se to není navždy. I když teď to tak možná vypadá. Vždycky je to nakonec dobrý. Každý si něčím takovým občas projde.

2 Tea Tea | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 19:48 | Reagovat

Poslední půl rok mám uplně stejné pocity, všechno se začalo kazit a když už jsem začala doufat, že se vše zlepší, ale nezlepšilo, naopak taky udeřila další rána, která mi hodně ublížila. Přeju Ti aby u Tebe špatné období skončilo.

3 Meduňka Meduňka | Web | 30. srpna 2017 v 21:04 | Reagovat

Zařazuji tento článek do výběru na tema-tydne.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama