Nikdy neváhej s tím, co chceš udělat.
V budoucnu totiž může přijít den, kdy budou všechny tvoje šance pryč.

You are perfect, no matter what they say...

27. března 2014 v 16:39 | Anielik |  Články z inspirace a nápadu
"...nikdo nemá právo nás měnit k obrazu svému, jen proto, aby nás dokázal mít rád,
nikdo nemá právo nás soudit ani odsuzovat za naše činy,
nikdo nemá právo říkat jak co vypadá, ale právo "proč" má každý z nás..."

Každý zná zřejmě pocit, kdy by nejraději řval a brečel, a připadá mu, že je celý svět proti němu, že ho všichni nneprávěm soudí, aniž by věděli, co za tím vším vězí.
Spousta lidí si nevěří a to jen díky tomu, že zlá slova uvíznou v paměti více, než slovo dobré. Každý z nás si musí věřit. Nepotřebujete přehnanou sebedůvěru, stačí vám alespoň trochu sebevědomí a vůli nevšímat si lidí, co vás bezdůvodně soudí - a že těchto lidí najdeme tucet za každým rohem, vždyť to nevadí, jedou se to naučit musíme.
Řekl vám někdo, že máte křivý nohy, velký nos, jste tlustí, nebo moc hubení a podobné jiné věci? Trápíte se tím? Ale proč? Nikdo z nás není dokonalý a právě v tom je dokonalost nás všech. A ještě větší zázrak je to pokud najdeme někoho, kdo nás má rád právě pro naše nedokonalosti - právě proto jsme každý jiný, pokud bychom byli dokonalí, byli bychom všichni stejní - docela nuda, nemyslíte?
Problém dnešního světa je ten, že se na téhle planetě nachází málo těch tolerantních lidí a hodně těch povrchních, stejně jako se kolem nás nachází i kopa těch lidí, co vás nemají rádi, protože... protože... protože prostě proto.
Samozřejmě, že nikdo z nás nemusí padnout všem, to je ale normální. Ale emusíme ho na to upozorňovat, kdykoliv ho potkáme. Buďme tolerantní, respektujme, že ačkoliv jej nemáme rádi (ale musíme k tomu znát i dvé důvody), přesto zde je a má zde stejné právo existovat, jako my.
Všímejme žijme tedy pro ty, co žijí pro nás a ostatní neřešme.
Máš malá prsa, krátké vlasy nebo nnemáš míry 90-60-90? osíš brýle, nenosíš vansky a bekovku? No a co? Jsi to ty a jsi originál, dokonalý originál, tak neběduj aa trochu si věř. Nenech jednu osobu tě přesvědčit, že všichni stojí za nic, nenech jeden den v tvém životě, přimět tě myslet si, že je celý tvůj život k ničemu.
Život je jako horská dráha, jeden den si myslíš, že pokud upadneš, zůstaneš ležet a už nikdy nevstaneš, druhej den může déšť vystřídat slunce a všechno zalít zlatýma paprskama - všechno to má svůj důvod, možná se ho nedozvíš hned, ale má.
Řeš to dobré, přátelé, co za to stojí, užívej si to, co jde, věř v něco, nebo někoho, kdo ti prostě rozsvítí den, ať je jakýkoliv. Člověk musí mít něco/někoho, v co/koho věřit, pro někoho je to Bůh, pro někoho přátelé pro někoho už jen ta myšlenka, že zejtra může být lépe.

Nevzdávej se teda, protože pořád jsi to ty, nedokonalý-dokonalý originál, který už nikdo nikde nenajde. Jsi skvělý/á a je jedno, co ostatní říkají, nenech se jimi shodit. BOJUJ!

"... nesuď jak daná osoba vypadá a jak se chová,
ale ptej se proč to tak je..."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Henry D. Henry D. | 27. března 2014 v 19:46 | Reagovat

Naprostá pravda do posledního písmene :) Tak se tím řiď a nehádej se se mnou o tvých nedokonalostech ;) Já o žádných nevím ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama