Nikdy neváhej s tím, co chceš udělat.
V budoucnu totiž může přijít den, kdy budou všechny tvoje šance pryč.

Když muslim miluje ženu

4. února 2012 v 23:46 | Anielik
Existují země, jako je například Pákistán a jiná zřízení, kde převládá islámské náboženství, kde je zcela normální a beztrestné ublížit druhé osobě, oni tomu říkají "Navrácení cti". Nejčastěji je ubližováno ženám, které jsou netvořeny kvůli situacím, jako je odmítnutí svatby s předem domluveným ženichem nebo znásilnění, v tomto případě jde spíše o její zneuctění, tím pádem zneuctění rodu, kmene, popřípadě vesnice. Jsou to případy, kdy muži, jak oni říkají "ztratili čest".


A kde je tedy čest těch milionů žen, které přišly o svou tvář, o svou identitu o svůj život. Některé měli to štěstí (nebo bych měla říci smůlu?) že přežili a dodnes žijí se zničenou tváří, se zničeným srdcem, se ztraceným sebevědomým, se ztracenou důvěrou a hlavně sebedůvěrou. Přežívají, i přes to vše, co se jim stalo. Ale ani několik desítek operací jim tvář nenavrátilo, zbytek nemá na plastickou operaci peníze a tak celý život žije bez možnosti útěchy a pomoci.
Bohužel, u nich je toto zákon, ba více, je to zákonu nadřazené:

Paštúnské zvykové právo, které je na kmenových územích nadřazeno všem ostatním zákonům se skládá ze čtyř základních přikázání:

1) Melmastia
Tradice prokázat pohostinnost každému, kdo přichází v míru jako přítel. Hostitel vás musí bez ohledu na své postavení osobně obsloužit. V každém případě se musíte do syta najíst, i kdyby on měl se svou rodinou hladovět.

2) Badal
Povinnost každého Paštúna tvrdě pomstít jakoukoliv urážku nebo nespravedlnost, způsobenou jemu osobně, jeho rodině či kmeni. K vykonání pomsty může dojít i po mnoha letech ze strany příslušníků vesnice poškozeného na členech kmene viníka.

3) Nanvataj
Poražený v boji se musí zcela pokořit vítězi. Musí pokorně prosit o odpuštění a žádat o milost. Potom je jeho důstojnost považována za navrácenou. Od vítěze se očekává velkorysost.

4) Nang
Nang znamená čest.
Je třeba za všech okolností chránit dobré jméno rodiny i celého kmene.
Nejpřednější je čest žen,
jež mohou být zhanbeny i tím,
že jejich tvář spatřil cizí muž.

Co se asi honí hlavou těm, kteří takto znetvoří ženu? Kde je ona spravedlnost a kde je Bůh, když se toto děje? Kde je to pověstné právo?!
Já vám povím, co se jim honilo hlavou-chtíč, chtíč, pod jehož vlivem byli schopni znetvořit cizí tvář a zničit cizí život, jelikož jejich ego je veliké na to, aby přijalo cizí volbu, aby neomezili cizí svobodu a na to, aby přijmuli fakt, že ta osoba jim nepatří, že má vlastní život. Horší je, že muží toto dělat mohou, ale ženy ne, ty jsou zbaběle znetvořovány dále a nemohou se bránit, poslední slovo má totiž muž.
To vše podléhá tomuto "nadřazenému právu". Ženy mohou být ukamenovány bez řádného obhájení, za pouhé cizoložství.
Ano, to vše existuje už několik desítek let, svět plyne a těchto případů si málokdy všímá, jelikož pro ně holt nejsou podstatné a svět tak nějak fungoval. Ale je potřeba, aby s tímto zvěrstvem co nejdříve někdo skoncoval, aby udělal tomuto zvěrstvu přítrž.
Tradice by se měli dodržovat a nechávat, ale ne takovéto, toto je přehnané. Ale to je jedna z nemožných věcí, stejně jako celosvětový mír. Tak jako že se toto náboženství nikdy nenapraví.



Váš Anielik (Proby)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 šarija šarija | 5. února 2012 v 0:31 | Reagovat

Kurvy muslimský,každý z nich by měl dostat to samý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama