Nikdy neváhej s tím, co chceš udělat.
V budoucnu totiž může přijít den, kdy budou všechny tvoje šance pryč.

Apokalypsa

22. února 2012 v 22:16 | Anielik |  Mé názory
Apokalypsa. Co je to Apokalypsa? Slovník cizích slov toto slovo definuje jako "hrůzné události. konce světa, Boží soud, katastrofa". Ale jak si jí vykládáme my? Myslím, že většina z nás si vybaví nadpozemské příšery a mimozemšťany, kteří pustoší naší zemi a postupně se nám naskýtá obraz zdevastovaných vysokých budov, jiskřících elektrických vedení a jiné filmové scény.

Ale musí být apokalypsa jen materiální záležitost? Konkrétní? Proč se nemůže jednat o apokalypsu abstraktní? Ale nejen apokalypsa může člověka zničit.
Člověk má totiž dvě stránky, tu fyzickou a tu psychickou. Vě většině případů ale není zničena ta fyzická, nýbrž psychická. I city a jedno prosté slovo dokáže člověka zničit, dostat k nervovému zhroucení a dočista ho změnit, i když si to možná sám neuvědomuje.
Citová apokalypsa. Ačkoliv je to jen metaforický pojem, je podstatný v životě každého z nás. Stačí, abychom o někoho přišli, ať už metaforicky nebo materiálně a vše se může nadobro změnit, zničit nás a odepsat nás dříve, než jsme stihli v životě něco udělat, něco dokázat, poznat, o čem život vlastně je. Proto by si každý z nás měl dávat pozor, co říká a jestli to druhou osobu neranilo, nikdy totiž nevíte, co se jí honí hlavou.

To bylo něco k zamyšlení. Nyní se vrátime už k té světové apokalypse.

Světová apokalypsa je datována na den 21.12.2012 na večerní hodiny. Nikdo však neví, jestli se změní polarita země nebo naší atmosférou pronikne meteorit, který nás všechny zahubí. Tento osud je zatím neznámý. Pokud se vůbec něco stane.
Jisté je ale to, že tento den předpovídali Mayové-ovšem dle jejich kalendáře bychom meli být dávno mrtví. Dalé také Sybila a Nostradamus, s několika dalšími osobami, kteří měli dar věštby a předpovídání budoucnosti.
Zde nastává otázka, jestli tomuto proroctví věřit, když se Sibylina předešlá, tj. první i druhá světová válka a další, vyplnila. Vyplní se snad i její další proroctví, kterými jsou třetí světová válka a konec světa? Nebo se snad poprvé bude Sibylina věštba mýlit, stejně jako ta Nostradamova. Bude to jejich první omyl? Nebo se to vše vyplní znovu? Čeká nás stejný osud, jako kdysi pravěké ještěry?
Je už na každém z nás, čemu věří, pokud tedy něčemu uvěřil, či je na pochybách.
Ale také stojí za zmínku připomenout, že nic nadpřirozeného, či vesmírného, nemusí přispět k naší záhubě a během pár desítek let se zahubíme sami. Naší lakotou, nenávistí, závistivostí, tím, co vynalezneme a vyrobíme, jadernými zbraněmi a jinými výmysly moderní doby.
Co když se nám vysmekne kontrola nad jedním z těchto přístrojů a ztratíme schopnost ovládat jej? CO když se to vše stane kvůli nové zbrani, objevu či něčemu podobnému?
Nezbývá, než čekat na onen soudný den jestli měla Sibyla a Nostradamus pravdu nebo jestli se oba mýlili.
Přeji všem spokojené čekání a užívejte si života. Pokud má přijít nějaký konec, měli bychom si užít poslední chvilky, jelikož jsou třeba naše poslední. Udělejte to, k čemu jste neměli odvahu, vyřkněte to, co má být vyřčeno a nenechejte tato slova zmizet.
Udělejte vše pro to, abyste ničeho nelitovali. Já se pokusím o totéž. Hodně štěstí a snad se zde ještě po novém roce setkáme.


Váš Anielik (Proby)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama