Nikdy neváhej s tím, co chceš udělat.
V budoucnu totiž může přijít den, kdy budou všechny tvoje šance pryč.

Déšť

28. října 2011 v 23:58 | Anielik |  Povídky
Bůh ví, jestli to byl déšť, a ne slzy, to, co máčelo její tvář. Kapky chladily její rozpálenou tvář a mlžili jí pohled. Ale jí to nevadilo. Nepotřebovala vidět. Stačilo jen cítit. Cítit srdcem a poslouchat šum deště, který ji obklopoval.
Ten šum ji uklidňoval. Připomínal jí, kdo je a co tu dělá. Připomínal jí, že přeci jen ještě něco šťastného na světě existuje. Že přeci jen je ještě místo, kde může být volná.
To déšť odplavil veškeré její trápení, bolest a slzy plodící smutek. Jenomže ona věděla, že toto chvilkové mámení brzy ustane a poté se vše vrátí do starých kolejí a ona bude opět tou šedou myší v koutě společnosti.
Ach ty kapky, ten lék tišící její bolest a stopky zastavující čas. Každá kapka znamenala pár dalších, volných a téměř věčných vteřin, po které mohla být sama sebou a nemusela se řídit slovy plynoucích z úst cizích postav, které již dávno ztratili tváře a staly se jen stíny, diktujícími podmínky života. Podmínky toho věčného, bezútěšného žití, ve kterém-ač je to smutné-je její jedinou útěchou jen ten déšť.
Ale kdo kdy nebyl sám sebou? Vždyť v životech každého se jednou objevila chvíle, kdy nebyl sám sebou a jen se řídil radami těch stínů bez tváří. Těch, kdož ztratili jméno, tvář, osobnost a veškerou sebedůvěru a čest.
Dalo by se říct, že ztratili takřka všechno. I ona prožila ztrátu, ale pouze postavení. Ještě stále znala meze, ještě stále měla čest, ještě stále měla tvář, ještě stále měla jméno.
A byla i po tom všem pyšná.
Na tváři se jí pomalu objevoval spokojený a upřímný úsměv, který ještě stále zkrápěl déšť. Chladil rýhu, která se dá nazvat úsměvem. Byla šťastná. Byla volná. Byla... sama sebou.


Váš Anielik (Proby)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amieth Amieth | Web | 29. října 2011 v 0:13 | Reagovat

Pěkně psané, procítěné... Líbí se mi styl vyjadřování :) myslím, že tu nejsem naposledy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama