Nikdy neváhej s tím, co chceš udělat.
V budoucnu totiž může přijít den, kdy budou všechny tvoje šance pryč.

Rozhodnutí? Nesnáším!

26. února 2011 v 23:11 | Anielik |  Mé názory
Pěkný večer všem. Jelikož mám v poslední době mnoho rozhodování a je to to, co mi ničí nervy, náladu i vztahy, rozhodla jsem se o tom napsat.Většinou máme na výběr ze dvou možností. Kde je ale hranice mezi správným a nesprávným rozhodnutím? jak poznáme, že jsme se rozhodli správně nebo špatně? Proč se vlastně musíme rozhodovat?
Nejhorší je rozhodování mezi dvěma věcmi, které milujeme a na kterých nám záleží, jako nám ještě na ničem
nezáleželo, ale hlavní je, rozhodovat se srdcem a neposlouchat rozum, ani oboje najednou, protože to se poté nerozhodneme nikdy. Z rozhodování pramení pouze starosti, slzy a jen v mizivých procentech případů radost. Proto se musíme snažit, abychom se nemuseli rozhodovat tak, že budeme muset obětovat slzy. a když to nejde mě, pokuste se o to alespoň vy. Když už se tedy ale budete muset rozhodovat, snažte se ztratit to téměř bezcenné a udržet si to cenné a milované. Pokud se budete muset rozhodnout mezi miovaným a milovanějším, rozhodněte v prospěch toho milovanějšího, protože to milované vám to odpustí a zůstane stejnou hodnotou.
Jestliže si ale vyberete ztrátu více milovaného, ztratí to vše původní hodnotu a přijdete o to buď z půlky a už to nebude vše jako dříve nebo to ztratíte vše navždy a jen těžko, pokud vůbec, se vám to bude získávat zpět.Co je to vlastně rozhodování? Je to volení snu, který nám něco připomíná, který se má stát naší zkutečností. Je to ztělesnění našich přání, které se nám naskytují a které nám nabízí možnost, rozhodnout se právě pro ně. Ale co jsou naše sny? Ztělesnění našich přání, toho, co nemůžeme mít, ale po čem stále toužíme, v co doufáme, že jednou bude skutečností, ztělesněním toho, v co věříme a v co vkládáme veškerou svou víru. To, co nám dodává světlo do života a mírný nadhled, nad všemi starostmi, se kterými se denodenně setkáváme ve svém běžném, místy i stereotypním životě a dni. Dávají nám světlo, za kterým slepě jdeme a věříme mu, že nás dovede na konec tunelu, kde čeká šťastný život, který je sám o sobě jen pouhým snem, ale přesto za ním jdeme, jako včely za sladkým nektvarem, ze kterého tvoří med.
Ale to světlo nám něco dává, dává nám naději, vstřebává naši víru a mění ji v onu naději, kterou nám dává. Je jako květina, která mění látku za jinou a vrací nám ji. Květina, která je stvořena ke kráse a obdivu, k pochvale a zdobě věcí, jako je náš život, který je její rozlehou zahradou. Zalejvejme tu květinu, aby nám v životě alespoń jedna maličkost zbyla, za kterou se budeme, ač i slepě, hnát a která nám bude dodávat chuť a víru do života. Protože když není víra, není nic. Je jedno v co člověk věří, ale v něco věřit musí. Každý člověk věří alespoň v jednu věc a nesnažte se mi tvrdit, že to není pravda!
Věříme v brzký konec, v jiného člověka, někteří v Boha, jiní zase ve své přátelé, ale každý má něco v co věří. Ačkoliv to není na první pohled, či co, výpátratelné, existuje to a čeká to na tom až to někdo najde, třeba ty nebo někdo jiný, tak se snažte a hledejte. Nebude to marné a jistě najdete smysl svého života, ačkoliv vás předtím čeká spousta a spousta rozhodování, některá těžká, některá lehká, některá špatná, některá dobrá. Chybami se ale člověk učí a příště už bude vědět, jak se má rozhodnout a pro co se má rozhodnout. Rozhodne se tedy poté vícekrát správně, než špatně.

Jak tedy zakončím tuto úvahu? Nechte oblíbené věci být, žijte pro ty milované, věci nebo osoby. Nebudete litovat svého rozhodnutí. A rozhodujte se srdcem, ne rozumem, ten vám poradí co byste měli udělat, ale ne, co uděláte. A už vůbec se v rozhodování o vztazích nerozhodujte hlavou i srdcem, nedopadlo by to dobře.

S pozdravem a přáním dobré noci i hezkých snů, váš Anielik (Proby)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fergocina Fergocina | 27. února 2011 v 11:32 | Reagovat

Je mi ľúto, že to takto dopadlo..

2 proby proby | 27. února 2011 v 11:49 | Reagovat

To je v pohodě ;) Dlužila jsem ti to a navíc, ani to nebylo tak těžké, jak jsem očekávala.. A udělala jsem to ráda ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama